Aiward Heim – patoloogiline suli ja valetaja

Seda lehte Aiward Heimist (ik. 36011020027) ajendas mind looma vestlus ühe Eesti labradorikasvatajaga.

Miks ma väidan, et Aiward Heim on patoloogiline suli ja valetaja

Merrilow Dresden2008. aasta 5. juunil sündis meie kennelis teine pesakond labradore (4 isast ja 1 emane). Kõige lootustandvamad poisid jätsin viimaseks lootes neile leida kodud, kes huvituvad näitustest või koeraspordist.

Üks neist kutsikatest (must isane, Merrilow Dresden) läks järelmaksuga Aiward Heimi koju. Kuna sel mehel oli varasemalt olnud kogemusi raskest tõust koeraga, kellega ta oli osalenud kuulekusvõistlustel ja näitustel, siis tol hetkel tundus koduvalik meie kutsikapoisile igati lootustandev.

Aiward Heim maksis kutsikale järeletulles kohe ära kutsika hinnast 1/10, mõned nädalad hiljem lisandus koguhinnast 3/10 (kokku oli tasutud alla poole hinnast) ja sealtmaalt läks teema hapuks….

* Mainin siinkohal ka ära, et tegime kirjaliku ostu-müügilepingu, mille järgi koera omand läheb temale üle alles peale kogusumma tasumist, ja kui juhtub, et ta ei saa koera eest hoolt kanda ja peab temast loobuma, siis annab ta sellest mulle esimesena teada, ja ma saan koera endale tagasi (ja tema oma raha).*

Alates 2008. aasta sügisest ei tea ma midagi selle toreda kutsika saatusest, selle mehe jutt on olnud napp ja üldsõnaline. Aiward Heim lubas esimestel kuudel, et tal kohe kohe tuleb palk jne. Nii kestis see aastaid. On olnud palju lubadusi, et ta tuleb Tartusse ja arutame asja – oleme pannud paika kuupäevad aga keda kokkulepitud ajal ei ole, on Aiward Heim. Peale pikka pinnimist saatis ta mulle ühe väga halva kvaliteediga pildi ühest mustast koerast, ja see oli 4-5 aastat tagasi.

Enam ammu ta kõnedele ei vasta ja oma andmeid varjab ta kiivalt.

Minu kutsikapoiss on salaja kuskile Euroopasse viidud

Sain 2014. aasta juulis teiselt labradorikasvatajalt teada, et minu kutsikas on parseldatud kuhugi Saksamaale – ehk siis, mul ei ole võimalik teda kuidagi näha, ja mis peamine, teada kuidas tal läheb.

Minu peamine mure on, kas minu kasvandik on terve, kuidas on ta iseloom kujunenud ja ega tal muresid ole. Ma ei võta teda uue pere juurest ära, kui temast hoolitakse ja temaga tegeletaks –  peamine on selle koera heaolu.

Hetkel ei tea ma temast midagi.

Heim pettis 2013. aaastal veel ühe labradorikutsika välja

See mainitud teine labradorikasvataja oli 2013. aastal müünud talle samuti isase labradori kutsika, kelle eest Aiward Heim maksis pool raha ja siis kadus. Lugu jätkub sarnaselt meie omaga – Aiward Heim ei vasta kõnedele ja on kadunud. Ma kahtlen, et sellel kasvatajal läheb praemini kui meil.

Heimi muud pettused ja võlad

Aiward Heim on mees, kellel on alati vabandus käest võtta – kas pole hetkel aega, kiire on jne. aga alati lubab ta, et peagi on korras ja helistab tagasi – ta teeb mida iganes, et tüütust kõnest vabaneda (enam ta muidugi ei vasta kõndele).

Tegemist on mehega, keda ei tohi kunagi usaldada. Tema nime internetist otsides leiab mitmeid tema suhtes algatatud võlanõudeid ja pettustega seotud lugusid (alates sügisest 2008).

See on peamine põhjus, miks ma ei müü oma kutsikaid enam järelmaksuga. Koera võtmist tuleks planeerida korralikult ette ja samal ajal saab koguda raha koeraostuks; alati on võimalus võtta väikelaenu. Kutsikas vajab esimesel eluaastal üsna suuri kulutusi – kui ei ole võimalust koera osta, kuidas on võimalik koerale pakkuda head elu (korralik koolitus, kvaliteetne toit, vaktsineerimised, mänguasjad, palju aega koeraga tegelemiseks jne).

Loodan, et kellel iganes, kes seda lehte luges, hoiab ta sellest mehest alati eemale ega tee temaga ühtegi tehingut – te jääte kaotajaks. 

——————————————————-

Loo edasine areng – sügis 2014

Tänu selle lehe kaudu võttis minuga ühendust meie kutsikapoisi praeguse omaniku tuttav.  Sain teada, et koer vahetas juba üsna noorelt kodu ning peaks nüüd elama hea ja hooliva pere juures. Lubati saata pilte ja rohkem infot tema käekäigust 🙂 🙂 🙂 Ootan väga!