Meist

Kennel Merrilow registreeriti pea 20-aasta eest 2005. aastal, omanikuks Triinu A. Mölder (varem Laansalu).

Kodus on meil kolm koera – kaks labradori retriiverit ja üks Chesapeake Bay retriiver.

Forest Fan Emma mälestuseksEsimene kohtumine labradoriga

2001. aastal otsis minu pere labradorikutsikat ja mõned kuud hiljem tõime Forest Fan kennelist koju musta ja energilise labradorikutsika, Emma (Forest Fan Emma, 2002-2013).

Ja nii see vaikselt algas. Alguses algajate kuulekusvõistlused, siis ametlikele võistlustele, edasi näitustele, verejälge ning põgusalt jalg päästekoolitusele ja katsetasime ka jahiga. Emma oli rahuliku iseloomu ning hea töötahtega suurepärane sõber. Kuulekusvõistlustelt tõime koju häid kohti ja ka võite, näitustel läks alati stabiilselt hästi, kuid ilma esikohtadeta. Emma oli kenneli asutamise põhjus ja esimese kahe pesakonna ema.

See cheescake või Shakespeare’i koer…

Minu suur unistus võtta endale see keerulise tõunimega retriiver, sai teoks alles 2016. aastal, kui tõime Inglismaalt koju oma esimese Chesapeake Bay retriiveri, Arnac Bay Gull’i. Samal kuul toimus UK-s hääletus Brexiti üle, sellest tuli hüüdnimi Brexit.

Arnac Bay Gull ehk Brexit on meie põhiline linnujahikoer, osav jäljekütt ja ilus pealekauba. Iseloomult tugev, vastupidav ja põikpäine nagu üks Chessi olema peab. Kahjuks ma temale järglasi ei planeeri.

Olen ka Ameerika ja Inglismaa Chesapeake Bay retriiverite tõuklubide liige.

Eesmärk

Eesmärk on aretada hea tervise ja iseloomuga labradori ja Chesapeake Bay retriivereid jätmata tahaplaanile töövõimekust.

Koerad, keda kasutame aretuses, läbivad puusa-ja küünarliigeste uuringud ja silmauuringud, lisaks tõuomased geenitestid. Seni on meie iga pesakonna emal olnud lisaks ette näidata ka eeskujulikud töötulemused (tõukatse, verejälg, kuulekus või muu).

Iga pesakonna eesmärk on jätta endale mõni kutsikas tööd jätkama. Seega ei ole meil pesakondi just sageli, keskmiselt ~7 aasta järel. Kodus on meil püsivalt vaid kolm koera.

kuts

Kõik Merrilow kutsikad kasvavad üles meie eluruumides ja saavad täieliku pühendumuse osaks. Uus kutsikaomanik saab põhjaliku juhendamise ja edasise abi koera elu lõpuni.

Oleme abikaasa Kaleviga mõlemad jahimehed ning seda just tänu koertele. Kütime jahilinde ja vaid nii palju-vähe, kui pere tarbib.

Kus me elame

Meie kodu asub Lõuna-Eestis Tartus.

Kesklinnast 15 minutilise jalutuskäigu kaugusele ja teisele poole minnes on samapalju parkide ja Emajõeni. Kõigest lühikese sõidu kaugusel asuvad põllud ja mets, kus jalutame ja treenime oma koeri.

Meie koerad elavad koos meiega tavalist lemmiklooma elu ning on osa igapäevast.

Tänan südamest kõiki, kes on meid sel teel aidanud ja toeks olnud. Eriti meie kasvatajat Maarika Lauringsoni (Emma kasvataja, kennel Forest Fan) ja Christine Mayhewd (Briti kasvataja, kennel Arnac Bay), ning eriti suured-suured tänud meie suurepärastele kutsikaomanikele ilma kelleta ei oleks senine võimalik olnud!

Triinu A. Mölder & Co