Meist

Kennel Merrilow on 2005. aastal registreeritud väike hobikennel,  mis kuulub Triinu Ann Mölderile (varasemalt Laansalu).

Meie väike pere koosneb minu abikaasast Kalevist ja meie kahest labradori retriiverist ja ühest Chesapeake Bay retriiverist. Igapäevaselt töötame oma kodukontoris disaini alal. Meie koerad on täieõiguslikud pereliikmed, kellel jaoks on alati piisavalt aega.

Esimene kohtumine labradoriga

Kõik sai alguse 2001.aastal, kui meie pere otsis lemmikuks labradorikutsikat. Meil ei olnud mingeid ambitsioone, tõukoerandus tundus hirmutav, seega otsisime algselt “paberiteta” koera, kuid õnneks veendi meid ümber.

Mõned kuud hiljem tõimegi Forest Fan kennelist koju musta värvi energilise labradorikutsika, Emma (Forest Fan Emma, 2002-2013).

Ja nii see vaikselt algas. Alguses kutsikakool, algajate kuulekusvõistlused, siis ametlikele võistlustele, edasi näitustele, verejälge ning päästet tegema ja loomulikult ka jahile. Emma oli väga hea iseloomuga ning hea töötahtega, samas kodus rahulik ja mõnus seltsiline. Kuulekusvõistlustelt tõime koos koju mitmeid suurepäraseid kohti ja võitusid, näitustel läks alati stabiilselt hästi kuid ilma esikohtadeta. Kõik see sai alguse 15+ aasta eest.

Emma on minu kenneli alus. Temast on meil hetkel kodus Mer. Elisa “Berta” (tõukatsed, jaht, 2x SERT) ja lapselaps Mer. Sweet Child O Mine “Emmy” (EE JCH).

Lisaks labradoridele on meil kodus kasvamas ka  Chesapeake Bay retriiveri tüdruk Arnac Bay Gull ehk Britt, kelle teod töökatsetel ja näitustel seisavad alles ees. Temast saab (linnu)jahil töötav koer.

Eesmärk

mer-elisa-water-jumpsEesmärk on aretada hea tervisega labradori labradori ja Chesapeake Bay retriivereid jätmata tagaplaanile välimikku, temperamenti ja töövõimekust.

Kõik koerad, keda kasutan aretuseks, läbivad puusa-ja küünarliigeste uuringud ja silmauuringud, vajadusel teen lisaks geenitestid. Seni on meie iga pesakonna emal olnud lisaks ette näidata ka eeskujulikud töötulemused (tõukatse, verejälg, kuulekus või muu).

Iga pesakonna eesmärk on jätta endale mõni kutsikas liini jätkama. Seega ei ole meil pesakondi just sageli, keskmiselt 5 aasta tagant. Kodus peame vaid 3 koera.

kutsKõik Merrilow kutsikad kasvavad üles meie eluruumides ja saavad suure pühendumuse ning hoole osaks. Uus kutsikaomanik saab põhjaliku juhendamise ja edasise abi koera elu lõpuni.

Osalen nii palju kui võimalik koertealastel koolitustel ja loengutel. Minu ja Kalevi hetke suurem eesmärk on läbida jahimehe koolitus, et võiksime pakkuda oma retriiveritele seda tööd, milleks nad loodud on. (uuendus: Kalev läbis jahimehe koolituse 2017.a.)

Kus me elame

tartuMeie kodu asub Lõuna-Eestis, Tartu äärelinnas.

Kesklinnast 10 minutise jalutuskäigu kaugusele ja teisele poole minnes on samapalju parkide ja Emajõeni. Kõigest lühikese sõidu kaugusel asuvad põllud ja mets, kus jalutame ja treenime oma koeri, ning paariminutilise sõidu kaugusel asub ka Eesti suurim väikeloomakliinik, EMÜ.

Meie koerad elavad koos meiega ning on suurepäraseks osaks igapäevas.

Tänan kõiki, kes on meid sel teel aidanud ja toeks olnud. Eriti meie kasvatajat Maarika Lauringsoni (Emma kasvataja, kennel Forest Fan) ja Christine Mayhewd (Briti kasvataja, kennel Arnac Bay), ning eriti suured-suured tänud meie suurepärastele kutsikaomanikele ilma kelleta ei oleks senine võimalik olnud!

Triinu A. Mölder & Co