Katsetel 28.-29. mail 2011

Tõukatsel nagu niuhti käidud, kuigi mitte loodetud positiivse tulemusega – kogemuseks oli aga seegi 🙂

Pildid: merrilow.multiply.com.

Osalesime I grupis, mis algas 8.30 hommikul ja kus oli 8 koera. Loosiga tõmbasime endale nr 8 ja saime seega päris viimastena teha. Katse algas sotsiaalsuse kontrolliga, mis läks meil väga hästi (2 nädalasest meestetrennist oli kasu olnud) ja siis koer tagasi autosse oma korda ootama.

Vaatasin järjest kuidas 1. koer ei teinud ära ja siis 2. ja siis 3,4,5,6,….. mitte keegi. Nr 7 koer tegi otsimise ja veetöö väga tublisti ja sai jäljele aga see ei läinud hästi.

Berta oli veetöös väga tubli – läks hüppega kiiresti linnule järele ja tõi kaldast üles, otsing oli üliilus – tõi kiiresti kõik linnud otse kätte ning otsis kaugemalt ja põhjalikult. Saime jäljele.

Enne jälge oli aga päris tükk aega ootamist nr.7.  koera järelt. Jäljele läks Berta hästi aga mitte piisavalt kaugele. Kohtunik oli väga abistav ja lubas natuke koeraga kaasa minna aga lõpuks koer ei uskunud, et seal kaugemal midagi on (otsis juba puude otsast) ja meie jaoks katse lõppes, kahjuks.

Arvan, et suunasin teda jäljel ka vales suunas ja keelasin õigesse suunda minemast. Võimalik, et ka maastik ei olnud see, millega ta harjunud oli – jälg läbi metsa ja jänes asus kergelt soisel alal sõnajala tihnikus – seni pole harjutanud, et üle veetakituse võib ka midagi leida. Pärast katset läksin koos koeraga näidatud suunas ja koer leidis jänese, võttis ilusti haardesse ja tõi mulle 🙂 Pm algselt tegi ta jälge aga lõpuks vaid otsingut. Jällegi midagi, mida järgmiseks korraks harjutada.

——————————————————————————-
Kokkuvõttes sooritas katse positiivselt 2 koera 17-st.
——————————————————————————-

Katse hindamisleht:

1. sotsiaalne käitumine
sõbralik suhtumine inimese ja teiste koerte vastu.

2. veetöö ja ujumistahe
hüppab vette

3. otsimistahe
katab terve otsinguala efektiivselt

4. äratoomistahe
haarab saagi iseseisvalt

5. saagihaare
hea haare lindudest

6. äratoomine
kiiresti koerajuhile

7. reageerimine püssilasule
innukas

8. algatusvõime ja enesekindlus
koer ei lähe edasi mööda jälge (-)

9. koostöö
suurepärane

10. üldmulje
heas koostöös juhiga töötav koer kuigi koer ebaõnnestub jäljel

29. mail käisime vaatamas ja mitteametlikult osalemas tasemekatsel

Osalemise kohapealt oli Berta väsinud ja mitte erilises töötujus (üllatuseks ta teadis, mis on “edasi” ja otsimises leidis ja tõi jänese väga tublisti, sealt edasi oli tema jaoks vaid lõbu aga mitte töö.

Sain vähemalt jälgida teiste superkoerte tööd ja tegin ka neist videot, mille peagi siia üles panen.

Järgmine võimalik katse on alles augustis, nii et aega harjutamiseks on veel kõvasti.