Viimased jahitrennid enne tõukatset

Järgmisel õhtul pärast Saare järve ääres käimist  (22.05.) võtsime veel pehme jänese ja parditiiva-dummyd ning sõitsime metsa. Esimese saatmise peale nagu tavaks hakkab saama, jookseb ta igas mõeldavas suunas, käib kraavis, sööb heina ja siis tuleb ta veelkord uuesti saata enne kui töö “kohale jõuab”.

22. mai, esmaspäev, katseni jäänud 6 päeva

Esimesed 2 dummyt tõi ta ilusti ära ja otsis iseseisvalt kaugemalt. Järgmiste leidmiseks liikusin kaasa, kuigi esimeste toomistel oli ta tegelikult kõik dummy kohad läbi jooksnud ning neist mitte ühegi lõhna haistnud. Ütleme ka nii, et tuult peaaegu ei olnud (seda parem).

Huvitav oli ka see, et liikusin ümber otsinguala ja viskasin dummysid sissepoole sh läbi põõsaste ja puude ning otsides jäi ta lihtsalt neid põõsaid ja puid nuhutama üritades kõrgele hüpata.

Jänes oli keerulisem, sest kõrval olid paraku inimjäljed, mida mööda ta järjepanu minna tahtis aga sealt ei leidnud ta midagi. Lõpuks temaga õiges suunas kaasa minnes leidis ka jänese. Hiljem tegime jänesega mängu – viskasin ja peibutasin seda koera nina ees.

Igaljuhul teeme veel mõned lihtsad motiveerivad trennid, et kütta üles kiirus ja tahe.

23. mai, esmaspäev, katseni jäänud 5 päeva

23. mai trenn oli lihtsalt suurepärane. Kõikidel dummydel olid seekord “tiivad” küljes ning jänes oli ka pehmemas konditsioonis. Jänese ja dummyde puhul ei kasutanud seekord ma kõrvalevõttu ega saatmist – lasin koeral ise avastada õige raja ja lihtsalt minna.

Peitsin 4 dummyt 80 meetri piirile ja teise metsa tegin jälje kahe suunamuutusega. Bertat autost võttes, oli ta minekut täis ning jõudes õige metsatuka juurde pani ta dummyde suunas ilma käsuta ajama, saabudes peagi esimese dummyga ja siis teisega ning lõpuks ka viimase kahega. Selle üle oli ülimalt hea meel, eriti kuna ta töötas kogu aja vaateulatusest väljas ning ka peale mõnda tühja tagasi tulekut suundus tagasi metsa.

Jälje puhul tegime sarnaselt – kõndisime mööda teed, jälg algas metsast seest ja alguskohani jõudmiseks tuli tee kõrval olev kraav ületada. Berta võttis juba teelt lõhna üles, pani üle kraavi ja suundus ise jäljele, korraks pöördel kaotades aga kohe parandades ning leidiski noorte kuuskede tihnikust jänese. Jänes haardes tõi ta selle tublisti kätte 🙂 Väga uhke!

24. mai, teisipäev, katseni jäänud 4 päeva

Täna jõudis katse info kohale – oleme esimeses grupis, mis alustab 8.30 ja kus on 8 koera (kokku on 16 koera), neist enamus on labradorid või siis isased koerad.

Õhtul: viskasin dummysid Emajõkke ja tegime linnas sotsiaalsust.

25. mai, kolmapäev, katseni jäänud 3 päeva

Käisime metsas dummyotsingus. Tuul oli ideaalne. Dummysid paigutades suutsin end kuidagimoodi ära eksitada ja vaid tänu Bertale leidsime dummyd hiljem üles 🙂

Viimase 2 nädalaga on toimun märgatav muutus – Berta on enesekindlam, läheb kaugele metsa ning mis kõige olulisem – teeb seda korduvalt (kui kohe ei leia) ja väga innukalt.

Õhtul tegime tavapärase sotsiaalsustiiru. See tähendab, et seisan kahe koeraga poe ukse ees ja söödan maiust iga lähedalt möödunud mehe või “jubeda” inimese eest, kordame seda veel mitmes eri kohas. Seni on alati leidunud inimesi, kes tulevad koeri paitama ja uurima, mis tõuga tegu.

Täna panin ka jänese sulama, loodan sellega, kas neljapäeval või reedel, korra veel harjutada.

24. mai, neljapäev, katseni jäänud 2 päeva

….

Plaanis: keeruline dummytrenn, jälg, ujumine, sotsiaalsus ja saatmine otse “edasi”. Reedel vaid sotsiaalsus ja ujumine, mäng.