Taaskord ühest retriiverite trennist

Seekordne treening toimus pühapäeval, 24. aprillil ja ikka Elvas Vaikse järve ääres. Osalesin koos Bertaga (Merrilow Elisa). Harjutada saime dummy ja linnu toomist veest, 5 linnu otsimist maa-alalt koos pauguga ja viimaseks jänese jälge. Treeneriteks olid Reeli Kuhi-Thalfeldt ja Kristina Alekand.

Minu pildid: koolitus elvas 24. aprillil.

Kuidas meil Bertaga läks…

1. Dummy toomine veest ja linnu toomine veest – käsklus “dummy too” ja “part too“. Tõi mõlemad kiirelt, vette läks (nagu temale tavaline) suure hüppega; esemed toodi ilusti kätte kuigi mitte otse minu juurde kaldasse vaid meeter eemale (võimalik, et inimhulga pärast, kes kaldal seisid).

2. Viie (5) linnu otsimine ja toomine maa-alalt – käsklus “part too” ja “part otsi“. Otsis innukalt kogu maa-alalt sh ka kaugemalt metsast, kasutas nina ja tõi kõik 5 lindu kiirelt ja otse minule kätte, ei peljanud neist ühtegi haarata, ega pannud tähele alal olnud inimesi. Väga ilus 🙂 Kodus oleme harjutanud vaid dummydega.

Berta oli muidugi peale igat toomist üli uhke oma linnu üle 🙂

Pildistas: M. Kalle

3. Jänese jälg – käsklus “jänes jälg”. Päris esimest korda proovisime jälge kui ka jänest. Esmalt läks ta kõrvale veetud valele jäljele, tuult ei olnud, kutsusin ta tagasi ja uue saatmise peale võttis Berta õigele rajale ning leidiski looma üles aga mõtles natuke, kas “seda” peabki tooma ning tuli tagasi asendusega – tokiga. Seepeale suundus treener koos Bertaga jänese juurde ja ergutas seda võtma (nagu eelmine kord tegime lindudega) ning Berta tõi jänese väga uhkelt kätte ja näitas ka teistele. Korra loopisime veel jänest, et ta harjuks seda üles võtma aga Bertale on jänes veel üsna harjumatu “materjal”. Peast ega käpast  jänest edukalt tõsta ei saa aga üritada võis – Berta.

Pean veel nuputama, millist käsklust jäljega kasutada, sest “jänes” ega “jälg” ei kõla innustavalt – näiteks “partttt“, “tummmy“, “otsiiiii” ja “tooo” on toimivad võlusõnad.


Harjutamiseks tellisin mõne nädala eest nahad (mis ei ole veel kohal) ja nüüd Foxy Rabbitsi’st jänese keha. Ootan väga nende kohale jõudmist… seni teeme muud trenni.

Jäneseid võib küsida siit: Foxy Rabbits (Tartu mk)