Käisime Bertaga esimesel retriiverite treeningul

2. aprillil osalesime meile päris esimesel retriiverite treeningul, eesmärk oli saagiga ja dummydega koer tõupäraselt tööle saada. Osalesin vaid Bertaga (Emma on juba 9.a.). Algne eesmärk oli niisama vaadata ja pakkuda koerale midagi uut ja põnevat.

Üldiselt läks meil väga hästi. Alustasime kontaktiharjutusega ning Bertale jõudis kohale, et me teeme tööd, mitte ei lõbutse. Edasi tuli toomisharjutus dummyga – visati dummy ja tuli see omanikule ära tuua – õnnestus.

Edasi saime proovida faasanit, parti, kajakat ja varest. Esimene lind oli part, mida Berta ei julgenud kohe hambusse haarata, olin kindel, et ta ei teegi seda (parti on ta vaid kord elus 4a. tagasi näinud). Treener Reeli aitamisel võttis ta linnu üles ja tõi kiiresti ning ilusti mulle kätte.

Edasi läks sujuvamalt – kõik linnud võeti üles ja toodi koheselt ära. Ühe linnu puhul vajas ta taaskord Reeli abi. Iga linnuga saime mitu korda proovida. Eriti hea meel on mul selle üle, et ta tõi kiiresti ja otse mulle ning ei peljanud surnud sulelisi üles korjata. Kiire ja tubli töö!

Järgnes natuke puhkeaega autos, samal ajal sain jälgida teiste koerte töötamist. Kohal oli mitmekesine retriiverite kooslus – lisaks kuldsetele ja labradoridele oli kohal 3 (!) kiharat, kellest üks oli pruun.

Eelviimase ülesandena saime ainsana proovida lindude otsingut maa-alalt. Alale olid peidetud 5 lindu (neist 3 tuli üles otsida), esimene lind visati. Visatud linnu tõi kiirelt ja ilusalt kätte ning otsimine ja toomine olid sama suurepärased 🙂 Tõesti hea meel.

Viimane ülesanne oli reageerimine püssilasule ja koos sellega dummy viskamine.

Järgmisel korral proovime üles leida 5 lindu ja proovitakse ka jänesega jälge. Põnev ja ootame seda.

Hiljem kodus oli ta rahulikum ja jälgis pidevalt mida teen sarnaselt pärast nt kuulekuse trenne. Berta tahab rohkem tegelemist, omanik on vaid kõike edasi lükanud…

Lõpetuseks: sain ise enesekindlust, et võin Bertat usaldada, ja temaga ka mõnele eksamile proovima minna.

Suured tänud toredatele treeneritele, Kristinale ja Reelile!